Senetle Telefon Alma ve Taksitle Telefon Satışı Yapan Yerler

Değerli krediler.tc okurları, her ne kadar internet sitemizde siz ziyaretçilerimize bankaların güncel kredi ve kredi kartı avantajları ile kampanyalarını sunsak da, bazı özel ihtiyaçlarınız için kredi çekmeden, kredi kartı kullanmadan satın alma yöntemlerinin merak edildiğini yorumlardan fark ettik. Bu özel ihtiyaçların başında, zamanın vazgeçilmez teknolojisi cep telefonu ve akıllı telefonlar gelmekte. Sizlere bugünkü yazımızda, senetle telefon alma yöntemlerinden ve taksitle telefon satışı yapan yerlerden bahsedeceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Neden Senetle Cep Telefonu?

Cep Telefonları, zamanın malum hayatımızda olmazsa olmaz cihazı haline gelmiş durumda. Tüm iletişim ihtiyaçlarımızın dışında, artık son zamanlarda da tüm sosyalleşmemizi ve insanlarla iletişim halinde kalmayı sağlayan cep telefonları da her geçen gün yeni modeli çıkarak güncelleniyor. Her yeni model, tartışmasız daha akıllı, daha hızlı ve daha kullanışlı, daha özellikli olmakta. Bu yüzden de gelişen teknoloji ile telefon değiştirmek adeta farz olmuyor değil.

Cep Telefonu değiştirmek tabiki kağıt üzerinde kolay görünse de, geçmiş yıllarda BDDK düzenlemesi ile maalesef alınması daha zor bir cihaz haline gelmişti. Bunun nedeni olarak da, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından, cep telefonları satışlarında kredi kartıyla alımlarda taksidin kalkması olarak gösterebiliriz. Günden güne artan fiyatlarına rağmen, maalesef elinizde limiti dahi bulunan kredi kartlarıyla taksitle telefon almak hayal olmuştu. Bir süre ticari kredi kartlarıyla da taksili alınabiliyor olduysa da, zaman içerisinde onu da kaldırmışlardı ve cep telefonu tamamen nakit olarak alınır hale gelmişti. Tek çare, senetli taksitle cep telefonu satan yerlerdi …

Taksitli Cep Telefonu Nerelerde?

Hal böyle olunca, taksitle cep telefonu alımı yapamıyorken, gündeme önce kredi ile cep telefonu satan teknolojik mağazalar gelmişti. Bu mağazalar, çeşitli bankalarla işbirliği yaparak, cep telefonlarına kredi çıkartıyordu ve siz aslında aylık kredi ödeyerek, cep telefonuna sahip oluyordunuz. Daha sonra gündeme gelen konu ise, hali hazırda senetle cep telefonu satan yerel mağazalarda daha ciddi cep telefonu satış aktifliği olmaya başladı. Daha önceden, senetle fahiş fiyatlara gelen alımların olduğu bu yerlerde, artık çaresizce mecburen rakamlar ciddi anlamda yükselse de yine de senetle cep telefonu satışları artmıştı. İşte bunlara değinmek istedik bugün…

Kredi Kartsız Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alırım?

Değerli ziyaretçiler, eğer ki kredi kartınızla cep telefonu almak istemiyor veya limitinizden dolayı alamıyorsanız, nakit de alamıyorsanız ancak taksitle aldığınızda ödeme bütçeniz de varsa, yapacağınız ilk şey gsm operatörlerinden taksitle cep telefonu almak olacaktır. Senetle geri ödenecek yüksek bütçelerden ziyade, alabiliyorsanız öncelikle gsm operatörlerinden cep telefonu alma girişiminde bulunmanızı tavsiye ederiz. Bunun için yapmanız gereken;

Sponsorlu Bağlantılar

Turkcell, Vodafone, Turk Telekom hangi GSM operatörünü kullanıyorsanız öncelikle operatörlerin ortak koşulu hattınızın ön ödemeli (faturasız) olmaması, yani faturalı bir abone olmanız gerekiyor. Eğer mevcut operatörünüzde faturasız gsm hattı kullanıyorsanız, faturalıya hızlıca hiçbir şey değişmeden sizi transfer edebiliyorlar.  Bunun için, herhangi bir turkcell, vodafone, turk telekom hangisini kullanıyorsanız en yakın şubeye gidip, faturalıya geçmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Sim kartınız dahi hiçbir şey değişmeden, ödemeden anında faturalı abone olursunuz.

Faturalı abone olduktan sonra veya hali hazırda faturalı müşteriyseniz de, istediğiniz telefonu kontratla alma başvurusunu derhal gerçekleştirebilirsiniz. Faturalı müşterilerde operatörlerin aradığı tek husus ise, son 3 ayda veya 6 ayda düzenli fatura ödemesi yapmış olmanız. Yani hemen faturalıya geçtim veya faturaları ödemekte zorlandım, ödeyemedim yine de taksitle cep telefonu alabilir miyim diye soruyorsanız, cevap “hayır” olacaktır. O yüzden, telefon almak istiyorsanız 3-6 ay mutlaka faturaları aksatmadan, sektirmeden zamanında tamamen ödeyiniz. Daha sonra aylık taksitle telefon almak için başvurunuzu gerçekleştiriniz.

Alacağınız telefon için belirlenen aylık taksit miktarı, mevcut faturanıza ek bedel olarak yansıtılıyor. Vade olarak da, 12 Ay, 24 Ay, 36 Ay seçenekleri mevcut. Örneğin alacağınız telefon için operatörünüz 24 Ay taksit, ayda 150 TL ek bedel belirlediyse, bu demektir ki cep telefonunun aylık taksidi 150 TL, mevcut faturanızı da tarifenize bağlı olarak eklenen bu bedel tarifenizin de misal 50 TL olduğunu düşünürsek, aylık 200 TL gibi toplam bir fatura ödeyeceğiniz anlamında geliyor. Yani ödediğiniz toplam faturayı, telefonun tamamının borcu olarak düşünerek hesaplamayın değerli arkadaşlar, tarife dışındaki rakam sizin cep telefonu taksit miktarınızdır.

Senetle, Krediyle Cep Telefonu Satılıyor mu?

Teknosa, Bimeks, MediaMarkt, Vatan Computer gibi büyük teknoloji mağazaları kendi bünyelerinde anlaştığı bankalarla size taksitli cep telefonu satışı yapmakta. Bunun için, alışveriş yapılan mağazada anlaşılan banka kurumunun bir standı mutlaka oluyor. Onlarla görüşerek, alacağınız telefonun detaylarını paylaştığınızda size uygun faiz oranlarıyla, istediğiniz vadede sadece cep telefonunun bedelini ödeyebilmek için bir anlamda ihtiyaç kredisi sağlıyorlar. Siz aslında bir kredi taksidi ödüyorsunuz ancak cep telefonunu almış oluyorsunuz; sonuç olarak taksitle cep telefonu alma çözümü olarak karşımıza çıkıyor.

Senetle cep telefonu satan yerler de, ev tekstili ve züccaciye mağazaları yani örnek vermek gerekirse şu an aklıma gelen galeri öz şanal gibi mağazalar. Buralarda taksitle senet imzalayarak cep telefonu dahil her şeyi alabiliyorsunuz. Bu mağazalarda Dikkat etmeniz gereken husus ise, alacağınız cihazın veya ürünün toplam geri ödeme tutarının neredeyse gerçek değerinin iki katına yaklaşıyor olması bir dezavantaj olarak görünüyor. Bu mağazalara gittiğinizde, seneti dolduruyor ve telefonu alıyorsunuz, aslında almak çok kolay, geri ödemeyi kabul ettiğiniz takdirde.

Evkur mağazalarını da, senetle cep telefonu alabileceğiniz mağazalara örnek verebiliriz. Bu mağazalar çevrenizde göremediyseniz ve yerini merak ediyorsanız; nerelerde olduğunu google üzerinden arayarak, iletişim bilgilerine ulaşabilmektesiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum - “Senetle Telefon Alma ve Taksitle Telefon Satışı Yapan Yerler

  1. Evkur olsun yön mağazası olsun başka mağazalar olsun kefil istiyor kefilde bulamadığımız için bizim gibi fakir vatandaşlar alamıyor nasıl alacaz ne yapacağız bolmiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir