İşe Başladıktan Kaç Ay Sonra Kredi Çekebilirim?

Türkiye’de yaşayan insanlar günümüzde birçok kredilere başvurmakta. İnsanlar maddi yetersizliklerden dolayı, geçinememe durumundan dolayı veya bir atılım yapma isteği durumlarından dolayı krediye başvurmakta. Bu durum halk için ne kadar hoş bir durum olmasa da bazen insanlar mecburen krediye başvuruyor.

Kredi çekebilmek bazen sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Günümüzde bankalar her konudaki ısrarları ile bilinip dikkat çekmekte. Ancak bankalar bu ısrarı her müşteriye yapmıyor. Bankalar belirli özelliklere sahip olan müşterileri kapmak istiyor. Bu özelliklerden bazıları; kredi notunun yüksek olması, primlerinin tam ödenmiş olması ve düzenli bir gelire sahip olunması vb. Bankalar saydığımız özelliklere sahip olan müşterilere sürekli tekliflerle gelir. Çünkü müşterinin hesabındaki olumlu hareketler, bankalar açısından müşterinin güvenilir olduğuna işaret ediyor.

Vatandaşlar bir işte çalışmıyor ise ve düzenli bir geliri yok ise bankalar bu vatandaşa kredi vermemek için elinden geleni yapıyor. Hatta kefilsiz veya ipoteksiz kredi vermiyor. Bankalar bir vatandaş çalışmaya başlarsa bile ve belirli bir geliri olursa bile hemen kredi imkanı sunmuyor. Yeni işe başlayanlarda bile belirli özellikler arıyor. Belirli bir prim ödemesi mevcuttur. Bu ödemeler tamamlanmadığı sürece bankalar kredi vermemektedir.

Kredi Çekebilmek için Kaç Ay Çalışılmalı?

Bankalar kredi vermek için en az 4 ile 6 ay sigortalı olarak çalışmış olmanızı istiyor. Kredi başvurunuzun kolay kabul edilmesini itiyorsanız bu süreyi 2 ay arttırmanız yararınıza olacaktır. Ancak çalışma sürenizin yeteri kadar olması hemen kredi çekebileceğiniz anlamına gelmiyor. Kredi çekebilmeniz için kredi notunuz çok önemlidir. Kredi notunuz düşük ise kredi çekmeniz çok zor olacaktır. Bunun için hesabınızı hareketlendirerek kredi notunuzu yükseltmelisiniz. Hesabınız EFT veya havale yaparak hareketlendirebilirsiniz. Hesabınız hareketli olursa bankaların sizlere olan güveni de artacaktır.

Maaş Miktarı Krediyi Etkiler Mi?

Bankalar açısından maaş miktarı çok önemlidir. Çünkü bankalar maaş miktarınıza göre kredi vermektedir. Yani eğer maaşınız az ise az kredi Çok ise çok kredi verir. Bankalar kaba bir hesap yaparlar. Bu hesapta giderler hesaplanır ve geriye kalan paraya göre kredi verilir. Kısaca bankalar ödeyebileceğiniz kadar kredi imkan verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir