İcralık Olanlara, Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Merhaba krediler.tc okurları. Bildiğiniz gibi, siz değerli ziyaretçilerimize tüm bankaların güncel kredi kampanyalarını ve ihtiyaç finansmanı fırsatlarını an be an duyuruyoruz ve böylece ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir yol göstermeye çalışıyoruz. Bankalardan kredi kullanabilen ziyaretçilerimiz teşekkürlerini yorumlarda belirtiyor evet ama peki ya icralık olanlar nasıl kredi çekecek? Yani daha önceki ödeme sorunlarınızdan dolayı kırmızı çizgide olan, kara listeye girmiş ve icralık olan vatandaşlar ihtiyaçlarında nasıl kredi çekebilir bu yazımızda buna değineceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kara Liste – Kırmızı Çizgi

Kredi ve/veya kredi kartı borçlarını zamanında ödemezseniz, daha sonra gecikmeli de ödeseniz ister istemez kredi puanınız bundan etkilenir. Ancak ya yasal süreç içerisinde borcunuzu ödemezseniz ne olur? İşte o zaman Kara Liste ye alınırsınız ve tc kimlik numaranızla isminiz kırmızı çizgi tabir edilen statüye düşer. Halk dilinde, Sicil bozulması da denen bu kara liste / kırmızı çizgi kavramını biraz daha yakından tanıyalım;

Önceden borçlandığınız kredi ve kredi kartlarının borçları nedeniyle, iki ay ve daha uzun süre bu borcu vadesinde ödemeyen (geciktiren), aylık kazancı kredi taksitlerini fazlasıyla aşan, herhangi bir geliri olmayan, borcundan dolayı idari takibe düşmek üzere olan tüm kişiler kredi kayıt bürosu ve merkez bankası tarafından kara liste diye tabir edilen bir listeye alınır ve bu sistem tüm resmi ve özel bankalara açık bir liste halindedir. Yani tüm bankalar ve resmi kurumlar, sizin kara listede olduğunuzu görecektir.

Kredi ve kredi kartı gibi resmi borçlarınızı ödememeye başladınız, işleriniz ters gitti diyelim. İlk taksidi veya kredi kartı ekstresini ödeyemediniz, sizin için ikinci taksidin ödenmediği günden itibaren yasal süreç başlayabilmektedir. 90 günlük yasal sürede, banka sizden borcunu iletişim yoluyla tahsil edemediyse, banka idari takip için dosyanızı avukata verir avukatla birlikte hukuki süreçte sizden borcun tahsili yapılması sağlanır. İdari takip, bankaların alacaklarını avukata devretmesi ve bu borçların avukat yoluyla tahsil edilmesi anlamına gelir. İdari takibi başlamış borçlarınızı, bu aşamada yine ödeyemezseniz, kara listeye alınırsınız.

Bozuk Sicil ve Kara Liste Arasındaki Fark

Halk arasında bozuk sicil aslında kara listeye alınma olarak anlaşılsa da birbirinden oldukça farklı kavramlardır, en azından derecesi farklıdır. Kötü / Bozuk sicil, ödemelerinde gecikmeler yaşamış, eksik ve sorunlu ödemeler yapsa da yine de bir geliri olan veya bir şekilde ödemelerini er yada geç yapmış, sicili bozulmuş olan kişileri işaret etmektedir. Yani findeks kredi notu düşük olanlar bu gruba girmektedir. Kredi Puanı Türkiye ortalamasının altında kalan bu grup, yeni bir kredi çekerken veya kredi kartı tahsisi isterken, sancılı ve sıkıntılı bir süreç yaşayacaktır. Ancak yine de, bazı bankalar krediler.tc websitemizde de belirttiğimiz üzere, kredi notu düşüklere de kredi sağlamakta, dolayısı ile her şey bitmiş demek değildir bir anlamda. Zamanla düzenli ödemelerle sicilinizi yükseltmek mümkün olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Kara Liste ise, artık tamamen ve uzun süredir ödemelerini idari takiple dahi ödeyememiş, icralık olmuş vatandaşlar için kullanılan bir terim. Bu süreçte, hemen hemen hiçbir finans kurumu size kredi sağlamayı tercih etmez. Üzerinizde icra dosyaları vardır ve yeni bir krediye hiç sıcak bakmazlar. Yani direkt olarak hiçbiryerden kredi alamazsınız demek burada yanlış olur!

Bozuk sicili düzeltmek için, düzenli ödemeler yeterliyken; Kara Listeden çıkmak için, tüm borçlarınızı kapatıp 5 yıl beklemeniz gerekecektir. 5 yıl sonra, merkez bankası ve kredi kayıt bürosu kredi sicilinizi tekrar hesaplayacak ve takipteki, icradaki borçlarınızı bir şekilde kapattıysanız, sizi kara listeden çıkaracaktır. Düşük kredi puanı ile bankalara tekrar müşteri olacaksınız ve kredi notunuz her şey sorunsuz gittiği takdirde tekrar yükselecektir. O yüzden bu statüde olanlar ömür boyu bu damgayı yeme konusunda endişe etmesinler değerli arkadaşlar.

Kara Listeye Kredi

Kara Listeye girme sonuçları konusunda bu kadar olumsuzluktan ve belki de imkansızlıktan bahsettikten sonra, tabiki herkese bir şans daha vermeyi tercih eden kurumlar olabilmektedir. Sonuçta, yukarıda da söylediğimiz gibi bir şekilde bu listeden tüm borçlar kapandıktan 5 yıl sonra çıkılmakta ve kredi puanınız, siciliniz düzelme yoluna girebilmektedir. Bu aşamada, önceki borçlarınızı kapatıp kendinize yeni bir sayfa açma vaktidir diyenler için şans yaratan kurumlardan ve yöntemlerden bahsetmekte yarar var.

Kara Listeden çıkmak ve sicili düzeltmek imkansız degil; İkinci bir şans dedik ve evet bazı bankalar bu konuda iyimser davranıyorlar ancak istedikleri bazı kriterler olabilmektedir. Bunlar temel olarak şu şekilde sıralayabiliriz; Bunlardan bir yada birkaçının olması yetmektedir, bazı kurumlar hepsini aramamaktadır.

Aylık düzenli bir gelirinizin olması yani biryerde çalışmaya başlamış olmak, Son Altı Aydır SSK priminizin yattığı sigortalı bir işyerinde bulunmak, Kefil veya sizin adınıza yoksa başkasının adına da olsa ipotek istenebilir.

Faiz oranları normalden biraz yüksek olabilir arkadaşlar evet ama bu sicilinizi toparlamak için kabul edilebilir bir durum olabilir. Yani normal bir vatandaşın çekeceği kredi faiz oranından daha fazla bir oranla kredi çekmek zorunda kalabilirsiniz ancak bu da bankanın aldığı bir risktir, anlayışla karşılanabilir diye düşünüyoruz.

Sicil Affı Nedir?

Hükümet, belirlediği şartları yerine getiren bazı vatandaşlar için zaman zaman sicil affı çıkarmaktadır. Genelde seçim dönemlerinden önce görülse de, idari takipli borçlanmanın çok olduğu zamanlarda hükümet toplanarak, bütçe tasarısında sicil affı çıkarmaktadır. Sicil affı ne zaman çıkacak sorusuna kimse net bir cevap veremez ancak, ikinci bir şans için mükemmel bir fırsat olabilir. Tabi dediğimiz gibi, sicil aflarında özel şartlar belirtilir, bunlar genelde şu anda mevcut bir sigortalı işinizin olması ve bu birikmiş sorunlu takipli borçlarınızı ödeyecek bir durumunuzun olmasıdır. Yani borçlar var evet ama geliriniz hala yoksa, sicil affı dönemlerinden yararlanmanız pek mümkün değil. Ancak sicil affının güzel tarafı, düşük faiz oranlarıyla vadelendirme yada biriken faizlerin silinerek, ana paranın ödenmesi ve borcun kapanması olmakta.

Kara Listeye Kredi Veren Bankalar

Finansbank, Aktif Bank, ING Bank, Vakıf Bank, İş Bankası, Yapı Kredi, Halk Bankası ve TEB bankaları, kredi sicili bozulmuş ve kara listeye girmiş vatandaşlara ikinci bir şansı vermekten yana görünüyor. Bu bankalara kredi başvurularını, her bir bankanın size en yakın şubesine giderek yapabilmektesiniz. Kara liste statüsünde mobil veya internet kanallarından kredi başvurusu kabul edilmemekte ve direkt olumsuz sonuçlanmakta bunu belirtelim.

Kara listede olduğunuz için, kredi başvurusu yaparken çok dikkat etmenizde yarar var zira sürekli her bankadan kredi başvurusu yapmak, diğer bankaların bunu görmesinden dolayı duruma daha da olumsuz bakmasına neden olmaktadır. Yani kendinize, bir bankanın şubesiyle ön görüşme yaparak, tabir-i caizse tek atımlık bir kurşun hazırlayın ve o bankaya başvurun. Tabiki başvuruyu, elinizi güçlendirecek güncel maaş, çalışma, işyeri bilgisi veya kefil/ipotek gibi imkanlarla yapmanızda yarar var.

Diğer konu ise, çekmek istediğiniz kredi miktarını, gelirinize göre çok optimal seviyede ayarlamalısınız ve talebinizi bu yönde planlamalısınız, banka bunlara oldukça dikkat edecektir.

Kredi kartı ve kredi borçlarınızı, borç toplama kredisi ile de tek bir bankada toplayarak, kara listeden kurtulmaya hazırlanabilirsiniz. Borç birleştirme kredisi için; Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası (Vakıfbank), Adabank, Akbank, Anadolubank, Fibabanka, Şekerbank, Turkish Bank, Citibank, Denizbank, Finans Bank, HSBC Bank, ING Bank, Odea Bank, Rabobank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Alternatifbank, Burgan Bank bankalarının borç toplama ve birleştirme kredileri hakkında size en yakın şubelerle görüşme sağlayabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

142 Yorum - “İcralık Olanlara, Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

 1. Zeki aşar dedi ki:

  Kredi kartı yasal takipe düşen borcumu 2 yıl önce ödedim tekstilde çalışıyorum bankaya maaş müşterisi olduğum halde kredi kartı ve ihtiyaç kredisi alamıyorum budan dolayı sicil affı istiyorum

 2. Zafer dedi ki:

  Merhaba maaş bankamdan kredi çekmek istiyorum on onaylı 50000 tl var fakat onaya girince bana 2 gün gecikmeli telekomünikasyon borcunuz görünüyor dediler bende hemen araştırıp ödedim 2 gün sonra tekrar gittiğimde tekrar aynı sorun ile karşılaştım arastirmalarima rağmen tc numaram üzerinden tüm telekomünikasyon şubelerine vs 1 kuruş borcum bulunmamamta uyap üzerinden baktım hiçbir şekilde yok anlamadım acaba 2 gün gecikmeli olan ödediğim fatura sistemden düşmemiş olabilirmi kurumda görünmüyor yardım edebilirmisiniz lütfen

 3. Kadir dedi ki:

  Slm ben bütün borçlarını odedim bütün icralarimi kapadım ve kamu iscisiyim ama ne kart veriyolar nede maaş avanssi

 4. Orhan dedi ki:

  Çok acil ihtiyacım var borçlarım var ödeyemiyorum kapama klredi kulan Mak istiyorum

 5. Rasim ÖZTÜRK dedi ki:

  Adli ve banka sicilim bozuk. Seyyar işçilik yapıyorum.
  Belgeleyebileceğim bir gelirim yok.
  Banka sicilimi temizleyip kendi işimi kurabilmem için 30.000 tl çok acil ihtiyacım var.
  Bu gibi onlarca makale okudum. Ve onlarca bankaya başvuru yaptım.. Fakat olumsuz sonuçtan başka bişey elime geçmedi. Bana önerisi olan var mı??

 6. Tuğba dedi ki:

  Siciller temizleme şansı gelsin

 7. Tuğba dedi ki:

  Sicil affı istiyorum

 8. Hasan dedi ki:

  20000tl ihtiyacım var nasıl kredi çekerim sicilim bozuk

 9. Sinan hangül dedi ki:

  Slm banka burçlarım yüzünden hayatım düzeni bozdum tek banaka kiredilerim ödemek istyum taksit imkanı varsa yardımcı olursaniz sevinirim

 10. Orhan dedi ki:

  Bana bir yardımcı olursanız size minnettar kalırım ben ne bileyim borçlarımı bir yere toplasam çok zor durumdayım bana demirci resimli tek bir yere ödeme yapsam ne olur sanki 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi verin bana da sistem vizyon cevap bekliyorum

 11. Selma zorlu dedi ki:

  Ben kara listedeyım ve krediye ihtiyacım var 10000 TL ye hic bir banka bana kredi vermiyor nasıl alabilirim bu krediyi bana yardımcı olun cok ihtiyacım var ben Selma zorlı

 12. Recep Acar dedi ki:

  Kart borçlarından dolayı kredi alamıyorum kredi çekmek istiyorum

 13. ŞENEL dedi ki:

  Bende kredi çekmek istiyorum kredi borcumu kapatmak için ne yapmalıyım borç kapama kredisi çıkarmı

 14. Dilek dedi ki:

  Merhaba yardımcı olursanız sevinirim bana icra kağıdı geldi hemen hemen 1 ay önce 6 7 yıl önce hat kullandıydım faturalı kapatmamışım unutmuşum bu kadar uzun süreçte ulaşamamışlar bana 10bin 700 borç çıkardılar bana bunu taksit yaptirabiliyormuyum bide nakit ödemek istesem indirim yapabilir lermi avukatta düşmüş dosya yada memur olduğum için maaşıma haciz getirebilirler mi getirirlerse de ne kadar zaman sonra gelir yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

 15. Murat dedi ki:

  İş kurmak için 15 ihtiyacım var sicilim bozuk yardımcı olabilirsiniz

 16. Yesim taskiran dedi ki:

  İcralık olduğun bankaya her ay düzenli 3tl5tl gerekirse her hafta ama bir ayı gecmicek şekilde para yatir icraya tahsil edilsin kimi EFT kesip tahsilediyo kimi banka atmesinde puanım sifirdi 2ayda yükseldi bankadan devamlı icralık oldum diye hiç arayipsormasak tahsil edimesse kiredi almak zor icradaki dosyalara uyap tan öde asıl odenecekyer uyap

 17. Cengiz dedi ki:

  20000bin iktiyaç var

  1. Yusuf dedi ki:

   İcram 4 ay oldu biteni kredi ckarmi

 18. ıbrahım dedi ki:

  bem 1.000 ‘dan kırmız kalem yedim ve kireti başvuru yapiyorum bankaya ugrayin diyor

 19. metin polat dedi ki:

  hir bir bankaya borcum yok sicilimin temizlenmesini siz banka yetkililerden rica ederim

 20. Serap Demir dedi ki:

  20 bin TL çekmek istiyorum mevcut olan kredi kartı borcu ve 5 bin TL’ çekmiş olduğum kredim var kredi kartımı düzenli olarak ödüyorum 5 bin TL olan kredi minde henüz ödemesi gelmedi fakat ben bu 20 bin TL nasıl cekebilirim olumsuz sonuçlanıyor basvurdugumda

 21. Ali dedi ki:

  6800 lira maaş alıyorum 2 tane icra borcum vardı birini kapattım ikincisini ocakta kayınço kredi çekti kapattım şuan 1750 lira kayincoyla ödüyorum ve kredi kartı borcu 18 bin lira oldu acil 20 bin liraya ihtiyacım var ve kredi çekemiyorum bu maaşla çekemiyorum yardımcı olabilecek varsa beni büyük dertten kurtarır 36 aylık krediye ihtiyacım var. En son kredi notum 1300 e yakın.

 22. Kutluhan Burak dedi ki:

  Öncelikle merhaba ben ödemelerı yapmadığım için icralık olmuştum ama şu anda hiçbir borcum kalmadı ve kredı cekmek istiyorum ödeyelı 5 6 sene oldu ve halen bir kredı başvurusu yaptığımda olmuyor durumum şu anda iyi calişiyorum sgk da var ama kredı oonaylanmıyor bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum düzelli maaş oluyorum ve yenı bir sayfa açmak cabasındayım 50000 tl yakın bir ihtiyacım var yardımlarınızı beklıyorum

 23. Cihan Feyzullah sancar dedi ki:

  Öncelikle merhabalar iyi çalışmalar diliyorum.ben bir kamu kuruluşunda Dev.Me.olarak görev yapıyorum.2007 yılında eşimden boşandım akabinde nafaka, tazminat yüzünden borçlarımı ödeyemediğimden icraya düştüm.2020 ağustos ayı itibariyle bütün icralarım bitti.Düzenli maaş bordrosu alıyorum çalıştığım,maaş aldığım bankaya 3 adet otomatik ödeme vererek puan yapmaya başladım şuan 30 puanım var çalıştığım banka kredi vermedi biraz daha puna ihtiyacım olduğunu söyledi mevcut puanım ile başka bir bankadan kredi alabilir iyim?teşekkür ederim

 24. Gönül dedi ki:

  Icralık oldum tüm borclarımı odemek istiyorum tek bir yere kolay ödeme sağlayabilirim lütfen yardımcı olabilirmisiniz

  1. Kadir kozan dedi ki:

   Merhaba size dönüş yapan oldu mu. Benim de maas da icra var ve beklemede icra var kredi veren banka gerçekten varmı acaba ..

 25. Hüseyin songur dedi ki:

  Emekliyim 1080 puanım var 50000tl kredi vermiyor garanti 60ay vadeye

  1. Murat ipek dedi ki:

   Merhaba calisiyorum ama borcum var kredi cekmek istiyorum 15bin tlye ihtiyacim var icraligim cekebilirmiyim

 26. Soner dedi ki:

  Varlık şirketine borcum var iki yıldır düzenli odememi gerçekleştiriyorum 9000 tl kapatacagim borcu bende kurtulmak istiyorum 3000 gelirim var aylık düzenli olarak çalışmaktayım yardımcı olursanız sevinirim teşekürler

 27. Sabri dedi ki:

  Acil 20000 kıredi ihtiyacım var

 28. Semra dedi ki:

  Acil 30bine ihtiyacım var ama icralık oldum kredi çekemiyorum ne olur yardım edin

  1. Gönül dedi ki:

   İcralik oldum sağa solada borcum var 35 bine ihtiyacım var ve kredi çekmek istiyorum tek bir bankaya düzenli ödeme yaparım benim için rahat olur lütfen acil dönüş yapabilirmisiniz

  2. Gönül dedi ki:

   Geri dönüş yapıldımı size

 29. Süleyman büyükhız dedi ki:

  Borç kapatmakredisi kullanmak ISTIYORUM ıcralik olduğum bankalardalar nasıl yardımcı olursunuz

 30. Güven dedi ki:

  Abime kredi çekmişdim ödemedi bayadır bende inatlaşdım ödemedim uzun zaman sonra avukatlık oldum kara listeye düşdüm sonra bir şekilde kredinin tamamını kapattım bitti vakıf bankan pandemiden dolayı kredi basvurusu yapdım saolsunlar hem kredi hemde kredi kartı verdiler ödemeleride gecikdirmeden yapıyorum ama konut kredisi çekmek istiyorum ama verdiler sicilim düzelmesine daha 5 yıl var nasıl konutu krdisi cekerim yardımcı olurmusunz

  1. Mustafa diker dedi ki:

   10000 TL ye ihtiyacım var acil

  2. Yusuf dedi ki:

   Aynı durumdan bende muztaribim

 31. Hava dedi ki:

  Benim acil krtiye ihtiyacım var ama kırmızı kalem yedim ne yapmam lazım

 32. Şerafettin şahin dedi ki:

  Meraba 20000 bin tl ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 33. Fatih dedi ki:

  Benim 50 bin tlye ihtiyacım var ama kırmızı çizgide olduğum için vermiyorlar nasil çıkabilirim ve ben kredi kartı kullanmayı bilmediğim için o yüzden ve bütün borçlarımi ödemişim ama kırmızı çizgi deyik

  1. İsmail yıldız dedi ki:

   Benim parca parca 35 bine yakın borcum var bunu tek bankaya indirmem gerek bana kredi cıkarmı yada hangi banka şubesiyle görüşmem gerek saglık bakanlıgı da güvenlik olarak calışmaktayım

 34. Yunus dedi ki:

  Benim iş yerim var ama 220000bin lira borcum var ticari kredi çekip tek kalem yapmak istiyorum aylık 10000tl rahatlıkla ödeyebilir bu konuda yardımcı olurmusunuz ne yapabilirim

 35. Ramazan dedi ki:

  İyi günler ben 2014 kırdikartı kullandım avukat lıkoldum ama borcum ödedim hiçbankalaraborçum yokşuankadar yalnız kırmızı kalem girmişim nasıl çıkabilirim

 36. Salih han dedi ki:

  Slm iyi günler ben Salih han 15 000 lira para ya ihtiyacım var olan icralık dosyaları kapatacak bana acil dönüş yaparmisiniz

 37. A. Dev dedi ki:

  Çok acil krediye ihtiyacım var icra borçlarımı kapatıcam 90 bin TL acil bana dönermisiniz

 38. Tolğa şahan dedi ki:

  Merhaba 2014 de icralık oldum ve bütün borclarimi ödememe rağmen kredi kullanamıyorum denizbankdan hala takip de görünüyorum bu takibi kaldırmam için ne yapmam gerek şuan hiç bir bankaya borcum olmamasına rağmen hala takip de görüñüyorum

  1. Yörük ahmet dedi ki:

   İlgili icra dairesine kapatma harcını ödeyip dosyayı kaoattırın ayrıca ödediğiniz kapatma harcı dekontunu banka avukatına verin icra dairesine alacağımız yoktur yazısı göndersin 3 gün içinde kapanır

 39. Mustafa Aydoğan dedi ki:

  İyi günler bana acil 15 bin veya 10 Bin Kredi lazım beş gün içinde ödeme yapamazsan icralık olucam dönüş yaparmisininiz

 40. Emrah bozkurt dedi ki:

  İcralık durumdayım nasıl kredi alabilir

 41. Hakan sezgin dedi ki:

  Bana kredı lazım 3000 tl acil

 42. Hanife dedi ki:

  Borcumu kapatmak için acil krediye ihtiyacım var.30bin TL.lutfen yardım istiyorum

 43. Ahmet Erden dedi ki:

  Çok acil kirediye ihtiyacım var 20000 tel

 44. Üzeyir dedi ki:

  Acil ihtiyacım var bütün borclarımı bir banakaya ödemek için bana 15 bin tl ihtiyacım var…Devletimizin verdiği imkanlardan faydalanmak istiyorum…lütfen…

 45. SELMAN dedi ki:

  Bende evlenicem kredi borcum var borç kapatma kredisi alaçam ama hiç bi banka vermiyor banada bi yardımcı olabilir misiniz

 46. Çiğdem dedi ki:

  Benimde borcum var hiç banka vermiyor acil 30000 bin kredi lazım yardimci olurmusunuz.

 47. Sariye Davcı dedi ki:

  İhtiyaç kredisi istiyorum acıl nakit 5.000

 48. Deniz pehlivan dedi ki:

  Acil krediye ihtiyacım var 40 bin liraya

 49. halilibrahim atıcı dedi ki:

  bankaya 2004 kiredi kartı borcum var 7 sene geçtiği halde borç silinmezmi veya sicil kırmızı yedi nasıl duzeltirim

 50. Yakup dedi ki:

  Hayırlı günler ben borclarımı bitirdim ister istemez gecikmeli günler oldu ve şuan hiç bir bankaya borcum yok borcum yoktur kağıdınıda adliyeden aldım ama kredı puanımı sorguladığımda kredi cektiğim bankaların hala borçları gözüküyor bunu nasıl düzeltebilirim

  1. Selim kamza dedi ki:

   Senin daha önce borçlu olduğun bankalara gidip burcunun olmadığına dair bir belge alman lazım belge aldığın günde onlarda sistemde burcu yoktur diye geçiyor

   1. Soner korkmaz dedi ki:

    Merhabalar benim yönetim şirketine borcum var iki yıldır düzenli ödüyorum komple kapatmam icin 9000 tl ihtiyacım var düzenli çalışan biriyim ssk var düzenli gelirim var yardımcı olursanız sevinirim teşekürler

 51. Serdalyildirim dedi ki:

  Türkiye iş bankasi menemen şubesi eşimin sicili temiz olmasına ve düzenli sgkli geliri olmasına rağmen benim 15yil önce kara listede olmamı gerekçe göstererek krediyi reddetti,10dk sonra Finansbank internet üzerinden 30bin TL anında onayladı ve kredi yi kullandik

 52. Erol. Topal dedi ki:

  30000 bine ihtiyacım var

 53. Kemal dedi ki:

  Merabalar benimde kart borcum ve tursel vodofondanda icraligim 5 bin kredi cekip borclarimi kapatmak istiyorum ne yapmam gerekiyo lutfen bna yardimci olun

 54. Kemal dedi ki:

  Meraba arkadaslar bende icraligim kredi karti borcum var bide vodofon ve turcelden icraligim nasil kredi cekebilirim bilgisi olan varmi

 55. HAKAN dedi ki:

  15 TL lazım bütün borçlarımı ödeyebilmem için kara listeden çıkmam için ama bulamıyorum

 56. Yusuf demir dedi ki:

  Ben kredi kart borcumu kapattım nasıl kara pop listeden çıkarım bana bir yol gösterin

 57. Cevat şen dedi ki:

  Merhaba gecikmiş borçlarından dolayı KREDI çekemiyorum icramyoktur sadece geç öde.mem var

 58. Mehmet ÇELİK dedi ki:

  Merhaba 2104 te avukata düşmüş tüm borçlarımı ödedim memurum 5 bin tl maaşım hâlâ kredi ve kredi kartı alamıyorum. Ne yapmam lazım.

 59. Sevilay dedi ki:

  Merhaba, kredi kartı borcum yüzünden kara listeye düştüm, şuan bir işyeri açtım ve 30.000 nakite ihtiyacım var, kara listede olduğum için kredi çekip kart alamıyorum, nasıl halledebilirim yardımcı olabilen var mı

  1. Murat DEMİRKOL dedi ki:

   Merhaba, ben de sizin durumunuzdaydım. Akbank bu konuda çok iyi. Tavsiye ederim.

 60. Mehmet dedi ki:

  2014 yılında kredi kartım borctan dolayı avukatlık oldum avukata borcumun tamamı ödedim mahkemelik olmadan. 7 sene gecesine ragmen kredi kart başvuruları Red cevabı geliyor napmam lazım

 61. Coskun dedi ki:

  10.000 bin Kredi çekmem lazım bana yardımcı olursanız sevinirim

  1. Gokhan dedi ki:

   2017 akbank borcum dan dolayı icralık oldum odedım Baska kredi cekemıyom 10bın TL paraya ihtiyacım var yardımcı olumusun

   1. Estidi dedi ki:

    Ziraat bankası ‘ndan temel ihtiyaç kredisi alsana, sicili bozuklarda alıyor…

 62. Dilara dedi ki:

  Acil krediye ihtiyacım. Var öğrenciyim 8000 ihtiyacım var aylık 700 TL öderim 1700 gelirim var arkadaşa kredi kartımı vermiştim duzenli. Ödemedi simdi. Ben ödeyeceğim

 63. Mehmet Salih İnce dedi ki:

  Benim 10.000tl çok acil ihtiyacım var lütfen bana geri dünün saygılar

  1. Nurten dedi ki:

   Merhaba çok acil krediye ihtiyacim var bana daha onceden kredi kartı borcum var ödeme yapmadım avukatlık oldum ve üzerinden 10 yıl gecti acil bana yardımcı olurmusunuz

 64. Beytullah dedi ki:

  40000 tl ihtiyacımvar

 65. Hasan Türkoğlu dedi ki:

  Benim 20000 TL ye ihtiyacım var puanım düşük diye vermiyorlar baş vuruyorsun birde dalga geçer gibi maalesef olumsuz diyorlar ihtiyacım olmasa hiç kredi almam ben artık Türk olmadığımı artık gerçekten ihtiyacım var kartlara borcum var elden borcum var zaten elden borcum olmasa bankalara olmazdı

 66. Inci al dedi ki:

  Slm ben bir sey sormak istiyorum benim icra lik dosyalarim vardi dustuler sanirim bir tanesi acik gorunuyor ben kredi cekmek istiyorum borclarimi kapatmak icin istiyorum fakat cekemedim sizin bu kolayliginizi gordum cevap yazarmisin lutfen

 67. Aziz dedi ki:

  Merhaba bende kara listedeyim benimde 20000 tl ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 68. Kadir veysel kervancıoğlu dedi ki:

  Acil 20.000 TL kredi ihtiyaçim var memurum

 69. Lokman dedi ki:

  Slm acil bana 20 binlira lazım yardımcı olursanız sevinirim saygılar

 70. Mehmet dedi ki:

  İpotekli kredi kartı istiyorom

  1. Bülent toper dedi ki:

   Ben icralik oldum borc kapatma kiridisi cekebilirmyim

  2. Yörük ahmet dedi ki:

   Kuveyt Türk bankaları ipotekli kart veriyor kara listeyi aşmanın en kolay yolu budur

 71. Nihat dedi ki:

  Merhaba daha önce kredi kartı yüzünden icralık olmuştum 4 yıl oldu kapatım ama şimdi kredi kartı alamıyorum ne yapmam lazım

  1. Köksal dedi ki:

   Yapı kredi veya garanti bankasına git 2000 TL para yatır 1500 TL civarında sana blokeli kart verirler 3 5 ay düzenli kullan ssk da varsa istediğin bankadan kredi kullanabilirsini

 72. Sahizer taş dedi ki:

  Merhaba hakan bey benim kredi puanim 1600 suan
  Ama 3 yıl once birine kefil olmustum borcunu odemedi avukatlik oldugunu ogrenince ben odedim butun borc ve avukat maslaraflarini fakat hala kredi cekemiyorum bilgi verirseniz sevinim

  1. Ömer kaplan dedi ki:

   Kardeşim bende kara listedeydim borcu kapattım ve bir yıl oldu gittim Kuveyt Türk bankasına 2000liraya karşılık 1500limitli ipotekli kredi kartı basıp verdiler şuan puanım 500lerde 3qy oluyor yavaş yavaş ödemeyi düzenli yaptıkça yükselir tabiki hiç bir icra dosyanız borcunuz verginiz olmadığı takdirde banka size kolaylık sagliyor

 73. Serhan dedi ki:

  Hiç bir yerde borcum yok kredi kartı almak istiyorum blokeli de vermiyorlar ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz

 74. Ceyhun görgülü dedi ki:

  Ben 2014 kardeşimle şirket kapattım borclarımıda avukatlık oldum tasfiye şirketlerine ödedim hiçbir bankaya borcum kalmadı ama yinede kara listedeyim çıkmak için beş yıl bekledim ama bütün bankaların ekranında ne yapmam nereye başvurmam lazım yardımcı olursanız.Teşekkürler şimdiden

  1. Nes dedi ki:

   Merhaba. Borçlarınızı kapattiginizi söylüyorsunuz fakat icraya giderek dosya kapatmak içinde harç ödeyip borcu yoktur belgesi almanız gerekiyor avukattan. Harç yatirmadiysaniz dosyanız hala açık göründüğü yani sistemden dusurulmedigi icin kara listeden isminiz kalkmaz.

   1. Murat dedi ki:

    Merhaba. Hocam peki tum borclari odedikten sonra 5 yilmi yoksa harci yatirdiktan sonrami 5 yil ?. Benimde ayni sekilde borclarimi kapatali 5 yil gecti fakat harci daha yeni yatirdi. 5yilmi gecmesi gerek ?

 75. Birsen dedi ki:

  Merhaba banada yardımcı olursanız sevinirim bankalara borcum vardı icraya düstü fakat hepsini 2yıl oluyor ödedim yetimaylığı alıyorum fakat nereye basvursam boş dönüyorum kredi kredi kartı vermiyorlar oysa artik durumumu düzelttim cvp verirseniz şimdiden teşekkür ederim

  1. Köksal dedi ki:

   Maaş aldıgınız banka 10 bin lirada olsa kredi verir borçlarınızı ödediyseniz

 76. İzzet karabulut dedi ki:

  Adıma olan bankara bütün borcumu kapattım şuan hiçbir engel gözükmüyor ama ne kıredi nede kıredi kartı kullanamıyorum bana yardımcı olur musunuz

  1. Bekir özyer dedi ki:

   Benim icra takibinde kredi kart borclarimvar 17seneyi geçti hukuk büroları beni aradı ödemeye çalıştım birkaç taksit ödedim sonra aksattim ödemeyi beni aradılar ve odediyim parayı faize saydık dediler tekrar baştan öde dediler bende odeyemedim vampir gibiler ben kredide cekemiyom bu açıklanan ihtiyaç kredisinden nasıl faydalana bilirim

 77. Sebahat Aksas dedi ki:

  Merhaba acil 5 bine ihtiyaçım var 500 taksitle ödemek üzere emekliyím.maaşım krediye kesiliyor.teşekkürler.

 78. Mehmet ş toprak dedi ki:

  20,000 tl kredi kartı burcum var icralık ve avukatlık olmuş, lütfen yardımcı olun,ki bu burcu ödeyebiliyim.

 79. Şükrü dedi ki:

  Turkcel evkur gibi şirketler sicil bozuklugana zararı varmı

  1. Onur D. dedi ki:

   Merhaba Turkcell bilmiyorum ama art ev kur sizin adınıza kredi çekiyor ve ürünü bu şekilde veriyor aslında siz ev kura ödeme yaparken onlarda bank dan çekilen parayı ödüyor bu şekilde yol yürüyorlar bu şekilde ev kura borçlanma durumda ve ödeme yapmadığınız da kredi puan yansiyor

 80. Süleyman dedi ki:

  Benimde 25000 tlye ihtiyacım var emekli olmam İcin lazım günüm doldu fakat askerlik borcu ve bağkur borcundan dolayı emekli olamıyorum

 81. cumhur dedi ki:

  kredi veren herhangi bir banka varsa aylık 3-4 bin ödemeli kredi alırım ama vermiyorlar bilgisi olan varsa dönüş yapabilir

 82. Gebzeli bey dedi ki:

  ALLAHİM İNSANLARİ ZORDANDA ALİKOYAN FERAHA ERDİRENDE SENSİN SEN NE GUZEL VEKİLSİN RABBİM CUMLEMİZİN YAR VE YARDİMCİSİ OLSUN

 83. Bayram capkin dedi ki:

  Mrb.bayram ben .bankalarda kara listedeyim borclarimi bir yere toplamak istiyorum su an calusmiyorum ama babam emekli grrci onun da bircu var ama bana diyorki kredi ceke bilirsen benim adima yani emekli babam adina kredi cekmek istiyoruz yardimci ola bilirmisiniz .lutfen cevap.

 84. Emine Beyter dedi ki:

  Krediye ihtiyacım var 30000 çok acil icra da Bi kredi kartım var kredi kullanamıyorum acil cevap alabilir miyim teşekkürler kolay gelsin

 85. Servet dedi ki:

  Selam 7000 tlye ihtiyac war 3 taksit (10000 )geri odemeli ilgilenen kisilere minnet duyarim saygilar

 86. HAŞİM YILMAZ dedi ki:

  BENİM 10 BİN TL YE İHTİYACIM VAR BANADA ÖDEMELERİMDE HİÇ BİR SIKINTI YOKKEN BANADA KIREDİ VERMİYORLAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 87. Fatih Mustafa ULUBAŞ dedi ki:

  Çok acil nakit para ya ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 88. Sezer dedi ki:

  8.000 TL ye ihtiyacım var 1 hafta içerisinde

 89. Elif dedi ki:

  Merhaba.. Acil yarın haciz gelecek 2.500 tl için lütfen bugün bu parayı bulmam lazım 1.2 ay içerisinde geri öderim yardımcı olan dönüş yapsın lütfen

  1. Hakan dedi ki:

   Bana ulaşın yardımcı olabilirim size

   1. Bulent dedi ki:

    Merhaba hakan bey yardımcı olabileceğinizi beyan ettiniz benim toplam şahsi ve bankalar ev kur vs 53000 borç var hepsi gecikmese çalışıyorum ama sadece şahsi borç odeyebiliyorum ve tüm şahsi borçlar dışında herşey duruyor yardımcı olun lütfen

   2. Resat dedi ki:

    Hakan bey benim iki bankaya borcum var toplam 9bin TL nasıl odeye bilirim sizden bu konuda bir fikir alabilirmiyim tşk ederim

 90. Mehmet gül dedi ki:

  Selam ben icralı oldum kara listedeyim ve benim 50 bine ihtiyacım var nasıl ceke bilirim

 91. Halil Atrş dedi ki:

  120bin tl borcum var birkaç bankaya ödiyemiyorum tek çatı altına toparlaya bilirmisiziz çok zordurumdayım yardımınızı rica ediyorum

 92. Huriye yalçın dedi ki:

  50 bin TL borcumuz var eşim icralık kredi cekemiyor olursa bir cevap verin

 93. Mehmetali cizme dedi ki:

  Benim 40000 TL ye ihtiyacım var fakat kiradicekemiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 94. erdal acar dedi ki:

  Kiredi kiredi kartlarim icralik avukatlik oldu kapatali 5 yılı gecti hatta kiredi kartina kirediye ihtiyacimiz var kara listeden cikmak icin nasil bir yol uygulamamiz gerekir kiredi notum cok dusuk onun icin hic bi bankadan cikmiyo 10,000tl ye ihtiyacimiz var calisiyorum duzenli maaşım var

 95. erdal acar dedi ki:

  Benim kirediler kiredi kartları maaş duzensizlikleri yuzunden icralik oldu ama bankadakileri kapatali 5 yil oldu fakat kiredi notu cok dusuk oldugundan hic bi bankadan kiredi kiredi karti alamiyoruz 5yil doldu gecti hatta kara listeden kurtulup nasi kiredi ala biliriz dilekceyle baş vursak merkez bankasina hallolurmu kirediye kiredi kartina ihtiyacimiz var calisiyorum duzenli maasim var 10,000 ihtiyacim var hangi bankadan hallede biliriz

 96. erdal acar dedi ki:

  eşimin kiredileri maaş duzensizlikleri yuzunden icralik oldu ama bankadakileri kapatali 5 yil oldu fakat kiredi notu cok dusuk oldugundan hic bi bankadan kiredi kiredi karti alamiyoruz 5yil doldu gecti hatta kara listeden kurtulup nasi kiredi ala biliriz dilekceyle baş vursak merkez bankasina hallolurmu kirediye kiredi kartina ihtiyacimiz var

  1. Onur D. dedi ki:

   Bunun için kuvvet türk blokeli kredi karti cikara bilirsin. 1100 TL ye 1000 TL kredi kart cikara bilirsin bu şekilde kkp puan yükseltmiş olursun.

 97. Ayşe Gülbeyaz Ünal dedi ki:

  Kısa dönem 3.000Tl 12ay taksitle nasıl alabilitim

 98. Sezgin dedi ki:

  Ben sezgin kizarkadasimin 15 bin avukata borcu var ve avukat para yi istiyor eğer veremezsem kızımı alacaklar elimden onun için yalvarıyorum 15 bin lira acil bulmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

 99. Osman Tamer dedi ki:

  5 yil once 2.500 tl kredi çektim ve son 1 bin tl kala istem çıktım durumum yoktu ve 2.5 yıldır kara listeye yazılmisimm deniz banktan ve şuan çok.acil 15 bin tl ihtiyacım var gelir maaşim 2.300.tl fabrikada çalışıyom kredi çekme imkanımız varmı bu durumda

 100. Sibel dedi ki:

  Ankarada yasiyorum memurum maastan icra kesintim var kredi cekemiyorum 20000 tl ihtiyacim var ne yapmaliyim

 101. Dilek.parlak dedi ki:

  Benim.esiminde kredi kartı gecikmeye girdi maaş gunuyle uyuşmadığı için gecikmede gözüküyor tüm borçları toplayıp tek bir bankaya borcumuz olsun istiyoruz yardımcı olur musunuz?

 102. Sercan dedi ki:

  Acil yarin İcin 20bin TL lagzim

 103. Nusret dedi ki:

  Kredi çekemiyorum evin içini yaptıracağım 20000 milyar para lazım çekemiyorum nereden çekeriz puanım düşük

 104. Emine küçük dedi ki:

  öncelikle iyi günler iyi çalışmalar diliyorum yazma amacım eşimin kredi borcu düzenlemesi hakkında bilgi edinmek eşim kamuda devlet memuru aylık maaşını çekmiş olduğu bankasından parça parça olmak üzere farklı tarihlerde 5 adet ihtiyaç kredisi çekti aynı bankadan 2 adetde kredi kartı var bu kredilerin ve kartların borcu toplamda 60.000 tl dir ve aylık maaşının tamamı otomatik ödeme talimatı ile bu borca kesilmektedir fakat şöyle bir sorun yaşıyoruzki eşimin maaş günü ile kredilerin ödeme günü uyuşmadığından ödemelerde gecikmeler oluşuyor ve eşimin kredi puanı aydan aya düşüyor kredi konusunda ilk defa bu yıl bankamızla çalıştığımız için ne yapabileceğimiz konusunda çok fazla bilgi sahibi değiliz kredileri kart borcunu birleştirip hepsini bir kredide toplayıp tek borç olmasını ödeme tarihinin eşimin maaş günüyle aynı olmasını istiyoruz bu isteğimizi bankamızdan talep ettiğimizde eşimin kredi puanının düştüğünü ve borçları bir kredide toparlayıp yeni ödeme planı için tekrar bir kresi başvurumuzun onaylanmıyacağını bir kaç düzenli ödeme ile kredi puanımızın tekrar yükselebileceğini ancak o zaman bu talebimize cevap verebileceklerini söylediler fakat ödeme tarihi ile maaş günü uyuşmadığından ödemenin düzene girmesi imkansız ve bankamız bize bu konuda hiç bir çözüm yolu sunmadı göstermedi boşu boşuna eşimin en üst düzeydeki kredi puanı en dibe düştü bu konuda ne yapmalıyız bilmiyoruz başka bir banka ile çalışmayı düşünüyoruz yalnız bu şekilde eşimin kredi puanı en alr seviyeye düşmüşken borç kapatma kredisini hangi bankadan talep etmeliyiz artı bizim kredileri çektiğimiz tarihlerde faiz oranları düşüktü şuanki oranlarla borcumuz ne kadar artar en az zararla bu durumu nasıl düzene sokarız bize bu konularda bilgi verip yol göstermenizi rica ediyoruz şimdiden teşekkürler tekrardan iyi çalışmalar diliyorum

  1. Aykut dedi ki:

   Emine hanım irtibata geçelim

 105. SİNAN dedi ki:

  İki ayrı bankada kredi borcum var gecikmeye uğramış oldu toplam ikisininde kapatıp tek bir kişiye borçlu olmak istiyorum bu şekilde ödememde daha rahat ve özenli olacak lütfen yardımcı olun.

 106. Sercan dedi ki:

  6 bin tl maaş bodram var ama 15 bin tl nakite ihtiyacım var bugün kac tane bankayla görüştüm hic kimse olumlu bir cvp vermedi nisan 2018 de bankalara olan bütün borclarımı ödedim bankalara şimdi hic borcum yok nasıl kredi kullanabilirim

 107. Ersan Parlakfikirer dedi ki:

  Slm bütün borçlarimi odedim şu an hicbir yere borcum yok fakat kredi kartı kullanmak istiyorum

 108. Oguzcan dedi ki:

  Acil nakite ihtiyacım var

 109. Sadi dedi ki:

  Kara listeye girmek ve hacizlik olmak üzereyim acil toplamda 10000 tl kredi çekmem lazım nasıl ve nerden alabilirim

 110. mustafa dedi ki:

  15 bintl lazim nasil alabilirim

 111. Vecih dedi ki:

  2016 2017 2018 kara düştüm ben nasıl kredi kullanan birlirm bana kredi ihtiyaç var 2500tl

 112. Vecih dedi ki:

  Kredi notu 0 acil bana kredi ihtiyaç var hagin banka bana kredi 25000tl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir